Předčí umělá inteligence robotů lidskou?

Ve Star Wars se objevily droidy různých typů a velikostí – od vojenských zabijáků po roztomilého BB-8. Roboti ožívající pod rukama programátorů na Zemi jsou naprogramováni s poněkud nižší inteligencí, ale hranice umělé inteligence se díky vědeckému pokroku neustále posouvá směrem vzhůru. Humanoid Asimo dokáže porozumět lidským emocím a chování; robot PIBOT se učí na simulátoru řídit letadlo. Speciálně navržené roboty NASA Sphere a Robonaut2 budou nápomocné i při vesmírném výzkumu díky schopnosti pracovat v mikrogravitaci na ISS. Na roboty je kladena stále větší zodpovědnost a s dalšími technickými vylepšeními by stroje mohly být i spolehlivější než lidé, stejně jako roboty s UI odpovídající C-3PO a R2D2.

Skutečné droidy 

Vysoce pokročilé roboty, používané ke speciálním úkolům 

AEODRS Robot pyrotechnik: Tento malý robustní a plně automatický robot bezpečně zneškodňuje a likviduje bombová ohrožení. Vejde se do vojenského batohu a nasazuje se na záchranu lidských životů.

 

4 KUKA KR 1000 TITAN Robotická ruka: Tyto roboty se používají zejména v automobilovém průmyslu, kvůli své preciznosti a schopnosti manipulovat s nákladem vážícím až jednu tunu.

Tento článek a spoustu dalších najdeš ve vydání 03/2017. Že ho nemáš? Už za pár minut ho můžeš mít v tabletu.

Skutečné droidy
Copyright 2017 Uzvisproc.cz