Fyzikové si vyměnili informace přes město bez jakéhokoliv fyzického pohybu

Vědci úspěšně využili znalosti kvantové fyziky a poslali informace přes kanadské město Calgary dovzdálenosti 8,2 km; aniž by pohnuli jakýmkoliv předmětem.

To je možné díky jevu zvaném kvantové zapletení, ve kterém působení na jednu částici může ovlivnit jinou, dokonce i když jsou daleko od sebe.

Jedna z vlastností částic, které popisují jejich stav, se nazývá spin.

Změnou spinu jedné zapletené částice se okamžitě ovlivní spin jiné. Tímto způsobem zapletené fotony mohou zůstat ve spojení na jakoukoliv vzdálenost, což umožňuje posílat signály od jedné kvantové částice ke druhé definováním spinu.

Summit ochránců životního prostředí divoké zvěře slibuje, že bude chránit ohrožené druhy

Sešli se zástupci přes 180 národů, aby bojovali proti obchodování se zvířaty

Ochránci životního prostředí celého světa se spojili, aby zvířatům, která momentálně čelí riziku vyhynutí, byla poskytnuta ochrana před pytláky a obchodníky zákazem mezinárodního obchodu s ohroženými druhy zvířat. Mnoha druhům by měl nový zákon prospět, včetně magota bezocasého, který byl nelegálně držen v zajetí, aby pózoval turistům na fotkách, i luskounům, které pytláci lovili pro maso a šupiny.

 

Dinosauři měli možná podobnou barvu vlasů jako lidé

Dinosauři měli hnědé, zrzavé a blonďaté vlasy

Pigmenty potomků odhalují, že dinosauří peří mělo stejné barvy jako mají lidské vlasy

I přestože hodně filmů tvrdí opak, stále nevíme přesně, jak dinosauři vypadali. Jednou z největších záhad je
barva peří, což nyní bylo prozkoumáno vědci z univerzity v Manchesteru. Výzkumný tým analyzoval pigmenty fosilií ptačího potomka, aby určil, jakou barvu odráželo jejich peří. Našli pigment zvaný eumelanin, který vytváří tmavší odstíny, stejně jako feomelanin, který způsobuje červené a žluté zabarvení.

3 věci, které nejspíš nevíte
Copyright 2017 Uzvisproc.cz