Společnost BAE Systems otevírá nejmodernější zařízení pro výuku a výcvik

Nové integrované simulační a výcvikové zařízení pro piloty, vybudované za 2,3 milionu liber kombinuje herní technologie a technologie Formule 1 k vytvoření plně obklopujícího virtuálního prostředí.

Tento měsíc bylo ve Wartonu v Lancashire otevřeno společností BAE Systems nejmodernější tréninkové centrum (TSIF) s cílem změnit vývoj kokpitů a způsoby vojenského výcviku. TSIF byl vyvinut ve spolupráci s Williams Advanced Engineering, při projektování high-tech letových simulátorů aplikovali inovativní technologie odvozené ze světa Formule 1. Tréninkový pilotní systém Next-Generation je dvoumístný simulátor kokpitu, který dokáže využít řadu skutečných zkušeností a vytvořit řadu výcvikových scénářů pro různé situace a typy letadel, i provádět testy frekventantů na nejnovějším rozhraní člověk – stroj.

Zařízení je pro inženýry a piloty, kteří testují údržbu a připravenost letadel, vybavené rozšířeným prostředím využívajícím virtuální a rozšířenou realitu v plnohodnotném 3D prostředí. Výcvik pro budoucnost si klade za cíl zvýšený podíl zkušeností ve výuce a snížit spotřebu nákladných fyzických přístrojů a modelů tím, že umožní studentům virtuální prohlídku letadel pomocí interaktivního displeje a syntetických výcvikových pomůcek. Piloti a inženýři mohou také společně trénovat v síti Networked Synthetic Environment, což je sada vysokorychlostních simulátorů a různých scénářů leteckých misí pro několik typů letadel, např. Hawk a Typhoon,.

Steve Timms, výkonný ředitel pro informace, školení a služby obrany společnosti BAE Systems, řekl: „Toto nové zařízení představuje nový plán budoucího výcviku pilotů a inženýrů. Tato inovativní aplikace virtuální reality a simulačních technologií nabízí pokročilé a cenově dostupné techniky pro školení týmů v údržbě a konstrukci moderních letadel – a to je jen začátek možných aplikací takové technologie v tomto odvětví.“

„Kokpit příští generace může být nakonfigurován pro vytvoření řady tréninkových scénářů“

Nejmodernější výcvikové zařízení pro piloty
Copyright 2017 Uzvisproc.cz